Search our Site

Nahoru

E-booky ke stažení

Jak připravit nemovitost pro prodej

Většina prodávajících o nějaké přípravě nemovitosti vůbec nepřemýšlí, prostě nemovitost nafotí, jak je a stejně tak uskutečňuje prohlídky. Příprava nemovitosti je však jednou ze dvou nejdůležitějších věcí, na které velmi závisí výše kupní ceny a také rychlost prodeje. Je to tak důležité, že jsem na toho téma zpracovala velmi podrobně e-book, který je k dispozici na mém webu. Je to totiž stejné, jako když do autobazaru dají dva majitelé stejně staré auto totožné značky. Jeden ho umyje, načinčá, zamaskuje drobné vady na laku atd. Druhý ho předá tak, jak v něm poslední rok bez jakéhokoliv mytí a úklidu jezdil. Kdo ho prodá za více peněz a rychleji?

Jak nafotit nemovitost pro prodej
Jedná se o naprosto zásadní prvek při prodeji nemovitosti.  Foto a video dokumentace předložená při inzerci má ten nejzásadnější vliv na to, zda se bude vůbec někdo o nemovitost zajímat nebo zda se zájemci opravdu „pohrnou“.  Focení interiéru pro úspěšnou inzerci má svá speciální pravidla a špatně pořízené fotografie mohou nemovitost naprosto „odepsat“. Jsou-li inzerovány kvalitní fotografie, a pokud se inzerce podpoří ještě dalšími moderními prvky prezentace, pak může prodávající počítat s velkým množstvím zájemců, mezi kterými se určitě najde kupující.
20 základních a neodmyslitelných kroků pro prodej nemovitosti

V tomto e-booku najdete 20 základních a neodmyslitelných kroků, které jsou potřeba pro to:

  • abyste něco důležitého nezanedbali
  • abyste prodali rychle za výbornou cenu
  • a hlavně aby Vás někdo nepodvedl a nepřipravil o peníze
Stanovení reálné tržní ceny

Jde o tzv. REÁLNOU CENU, t.j. takovou cenu, která obstojí v konkurenci prodávaných nemovitostí. Rozhodně se nejedná o tabulkovou či odhadní cenu, jakou si například stanoví banka coby krytí svých podnikatelských rizik nebo jakou vypočítá odhadce nemovitosti ve znaleckém posudku pro účely daňového přiznání nebo dědického řízení. Jde o cenu - částku, kterou je ochoten kupující za nemovitost zaplatit. Může se se znaleckým posudkem rozcházet třeba o stovky tisíc korun směrem nahoru či dolů. Při stanovení tržní ceny jde prostě o to, aby se nemovitost prodala co nejrychleji a přitom prodávající získal co nejvíce peněz (neprodělal). Pokud se stanoví cena nízko, prodávající zbytečně prodělá, pokud je cena „přemrštěná“, může prodej trvat dlouho, ale může se stát, že tím nemovitost získá natrvalo punc „neprodejnosti“, a to i když majitel později zlevní.

 
 
Powered by Phoca Download
Jsem tu pro vás a ráda se Vám budu věnovat, pokud se na mě obrátíte s jakýmkoliv dotazem ať již z pracovní nebo ze soukromé sféry
Kontakt na mě je zde

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Pošlete rychlý dotaz