Search our Site

Jedná se o služby, které kupujícímu dovedou ušetřit i statisíce korun při placení kupní ceny, ale i následně při případných investicích do rekonstrukcí. Jako realitní makléř pracuji v takovém případě výhradně pro kupujícího a stojím vlastně proti straně prodávající. To je přesně obráceně, než na co jsme v České republice zvyklí !!!!
U nás jsou služby pro kupujícího vzácností. Existují, však v trochu jiné podobě, většinou pouze jako vyhledávání nemovitostí ke koupi. Ano, realitní kanceláře si sice zapíší požadavky klienta (tzv. poptávku) a snaží se mu sehnat nemovitost. Ale to není služba, která by byla vyloženě ku prospěchu kupujícímu. Makléř sice třeba sežene poptávajícímu vhodnou nemovitost, ale tím realizuje službu pro prodávajícího - prodat nemovitost. Tedy snaží se kupujícímu prodat za každou cenu a kolikrát mu třeba i namluvit nesmysly, jen aby se prodej uskutečnil.

O co se tedy jedná?

Mám nyní na mysli takovou službu, která jde v podstatě proti prodávajímu a jejíž účelem je posoudit skutečný stav nemovisti a snažit se vyjednat co nejnižší prodejní cenu.
Makléř, který tuto službu kupujícímu poskytuje, mu neprodává žádnou nemovitost ze svého portfolia nemovitostí, tedy není ovlivněn tím, že chce nějakou nemovitost kupujícímu za každou cenu prodat, aby získal za prodej provizi. 
Kupující tak může ušetřit třeba několik set tisíc korun.
Kdo jiný se v nemovitostech vyzná lépe než realitní makléř.
Pokud se jedná již o zkušeného makléře, ví přesně, kam se podívat, na co se zaměřit, co posoudit. Ví také jak se pohybují ceny na trhu nemovitostí. Bude umět posoudit, zda je cena odpovídající či nikoliv. Ale bude umět i argumentovat a přesvědčit tak prodávajícího, aby slevil. A to tedy funguje pouze v případě, že prodej realizuje jiná realitní kancelář nebo makléř. V praxi to pak většinou vypadá tak, že spolu vyjednávají dva oproti sobě postavení realitní makléři. Jeden za prodávajícího, druhý za kupujícího. Služba samozřejmě není jen o tom, aby se vyjednala dobrá cena. Pro kupujícího je důležitý stav nemovitosti i proto, aby se mohl rozhodnout, zda o takovou nemovitost vůbec stojí, zda ho nebude čekat moc práce při následných rekonstrukcích atd. Jde i o to, aby nakonec kupující nemusel do rekonstrukce či oprav dát takové peníze, které vůbec nepředpokládal. Aby vůbec na nutné rekonstrukce nakonec měl, když předem nepředpokládal, že je nemovitost v tak špatném stavu.

Makléř, který poskytuje služby pro kupující, pak má také navázanou spolupráci s různými znalci a odborníky na prověření například vlhkosti zdiva, zdraví dřeva, přítomnosti různých škůdců, stav statiky a další. Prostě, chcete-li koupit nemovitost, rozhodně nemusíte kupovat "zajíce v pytli". Ano, tuto službu poskytuje jen několik makléřů v České republice.
Já ji poskytuji a ráda Vás při koupi budu zastupovat. Zavolejte mi, nebo napište. Vysvětliím Vám všechny možnosti a budete-li pak chtít, domluvíme se na podmínkách.
Jsem tu pro vás a ráda se Vám budu věnovat, pokud se na mě obrátíte s jakýmkoliv dotazem ať již z pracovní nebo ze soukromé sféry
Kontakt na mě je zde

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.

Pošlete rychlý dotaz